Sport i rekreacja

Statek spacerowy i tramwaj wodny

ul. Cieślaka 4, 78-400 Szczecinek

Jedna z najbardziej urokliwych jednostek pływających na całym Pojezierzu Drawskim. Dzięki przebudowie może zabierać na swój pokład 174 osoby. Statek doskonale nadaje się do organizacji imprez okolicznościowych i zakładowych eventów (standardowy program obejmuje godzinny rejs po jeziorze i piknik na Mysiej Wyspie). Istnieje również możliwość wynajęcia jednostki między innymi na zamknięty rejs dla całej rodziny połączony z okolicznościową imprezą.

Drugi Szczecinecki Tramwaj Wodny „Bayern” to jedna z nielicznych tego typu jednostek w Polsce. Jest integralną częścią miejskiego systemu komunikacyjnego. Kursuje zgodnie z własnym rozkładem jazdy, zatrzymując się na wyznaczonych przystankach. Zabiera na swój pokład 54 pasażerów. Jego wystrój nawiązuje do jednostek, które przeszło 60 lat temu pływały po szczecineckim jeziorze. W 2007 roku Polska Organizacja Turystyczna uhonorowała Bayern prestiżową nagrodą – „Turystyczny Produkt Roku 2007”. Rejs statkiem trwa około jednej godziny. W tym czasie można zobaczyć Szczecinek z nieco innej perspektywy. 

 

Wyznacz trasę

Strona przygotowana przez: Amistad

Korzystamy z cookies

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...